Inspireeriv kohtumine Nurmepesa lasteaias

01/25/2024

Autor: Tiia Must

18. jaanuari õhtul kogunes Ülenurme lasteaeda Nurmepesa 20 Reggio ühingu liiget.

Juba uksel tervitasid tulijaid säravad lasteaia direktor Mari Sults ja õppejuht Evelin Sarapuu. Möödunud aasta lõpus sai 10. aastat, kui esmakordselt saadi kokku Reggio klubina. Selle tähistamiseks kostitati kokkutulijaid ka maistva kringliga. Evelin jagas kuulajatele Nurmepesa lasteaia arenguteed lapsest lähtuva tegevuskultuuri juurde ja kuidas juhina õpetajaid toetada.

Kõrvu jäi: Jäeti kõrvale kõik klišeed ning eesmärgid seati läbitunnetatult ja kogu personalile arusaadavad. Mari rõhutas, et ka abipersonal vajab reel püsimiseks arusaamist, mis suunal lasteaed liigub, millised on väärtused ja põhimõtted, mida kasutatakse. Uute juhtide najal on kogu majal uus hingamine ja motivatsioon liikuda edasi, ei sammukestki tagasi. Töötajaid on koolitatud ja abi on saadud ka Erasmus+ õpirändel kogetust. Praegu süüvitakse põhjalikumalt mängu eripäradesse ning püütakse lapse mängu rikastada ja süvendada just lapsest lähtuva tegevuskultuuri silmas pidades.

Põnev kogemus osalejatele oli ka lapsest lähtuva mõõdupuu tarbeks kriteeriumite kirjapanek. Väikestes gruppides sai arutletud, mis see lapsest lähtumine siis täpsemalt on ja kuidas seda rühmaruumis ja ka laiemalt lasteaias näha on, kui viibida kärbsena seinal. Nurmepesa lasteaed on võtnud endale ülesandeks kokku panna just selline lapsest lähtuv mõõdupuu, mida kõik soovijad saaksid oma lasteaia keskkonnas ka kasutada. Evelini sõnul on meie mõtted selle mõõdupuu skaalal esimesed näitajad.

Tavapäraselt lõppes kokkusaamine lasteaia keskkonna uurimisega, seekord kaasas ka meie enda loodud lapsest lähtumise mõõdupuu kriteeriumid.

Minule jättis lasteaia nii ühised ruumid kui ka rühmaruumid soovi kohe mängima asuda. Palju põnevaid materjale, kutsuvaid väljapanekuid ja oskuslikult ära peidetud õpetajate lauad.

Suur-suur tänu Nurmepesa lasteaiale Reggio ühingu pedagoogiliste sõprade südamliku, koduse ja hubase vastuvõtu eest.

Kohtumiseni 20. märtsil Tartu lasteaias Ristikhein.

Seotud postitused

Mõtted inspireerivast päevast

Mõtted inspireerivast päevast

On õnn omada kolleege, kes veavad ja aktiivselt toimetavad Eesti Reggio Emilia ühingus. Sel moel õnnestub ka ühinguga veel mitteliitunutel toimuvaga kursis olla ja Inspiratsioonipäevale kohale tulla. Tõele au andes, pole kiiretel tööpäevadel ei aega ega mahti...

read more
Ilmunud on Reggio õpetajate kogemuslugude kogumik

Ilmunud on Reggio õpetajate kogemuslugude kogumik

Iga lugu kogumikus on sügavalt isiklik, näidates, kuidas õpetajad on oma professionaalses arengus lastest inspiratsiooni leidnud. Need lood kinnitavad, et aeg, mis veedetud lastega, ei ole ainult õpetlik neile, vaid ka nende õpetajatele, aidates mõista laste mõttemaailmu ja tugevdades usku lapsepõlve imedesse.

read more
Tassi täitmine Tartu Ristikheina lasteaias

Tassi täitmine Tartu Ristikheina lasteaias

20. märtsi õhtul ootas ühingu liikmeid külla Tartu Ristikheina lasteaia tegus naiskond. Toimus selle õppeaasta kolmas kohtumine sarjast “Tule meile külla”, seekordseks teemaks oli “Mis täidab õpetaja tassi?”. Õhtu algas...

read more