Lapsesõbraliku Mõtlemise klubi

03/09/2021

Autor: Tiia Must

Lapsesõbraliku Mõtlemise klubi loodi lapsest lähtuvast töökultuurist huvitatud Võru linna lasteaedade õpetajatele. Esimene haridusõhtu toimus 23. oktoobril 2017. aastal. Soodsa võimaluse lõi projekt “Lapsest lähtuva õpikogukonna loomine Võru Lasteaias Okasroosike”, mille kaudu sai klubi loomise mentoriks Jaana Koger. Klubi esmaseks eesmärgiks sai linna õpetajatele võimaluste loomine mõtete ja kogemuste jagamiseks. Hoolsa projektide esitluste käigus avastasid õpetajad, et teistele esinemine ja oma kogemustest rääkimine polegi nii hirmus. Lisaboonuseks oli see, et esitlust ette valmistanud rühmameeskonnad analüüsisid oma tööd ja said tegelikkuses iseendale pai teha.

2018. aasta sügisel kutsus Lapsesõbraliku Mõtlemise klubi endaga liituma maakonna lasteaedade õpetajaid. Mõttekaaslasi tuli erinevatest lasteaedadest ning klubis käima nad jäidki. Klubi tavapärases päevakavas olid projektide esitlused ning arutelud erinevatel teemadel. Eriti headel päevadel rõõmustas mõni klubi liige kuulajaid oma koolituskogemuse jagamise või lühiloenguga. Kahjuks ei ole me osanud toime tulla keeruka ajaga, mis jättis märtsis 2020 toimunud klubiõhtu siiani viimaseks. Kas proovida kohtumist internetis? Kas osalejad saaksid sama hea tunde kui vahetu silmside puhul? Kas esitletud projektid oleksid sama head või oleks sealt puudu see müstiline „miski”, mida samas ruumis koos olemine pakub? Paar kuud tagasi astus ühel ajurünnaku- üritusel minu juurde tuttava näoga, aga maskeerunud naine. Ta küsis: „Millal te meid jälle koolitama hakkate? ” Äratundmine ja piiritu rõõm tulid ühekorraga – meid on ikkagi vaja!

Niisiis oleme valmis jätkama ja edasi uurima, mida lapsest lähtumine täpsemalt tähendab. Küsimusi on palju ja neid tekib koosmõtlemise käigus aina juurde. Eks see ongi koos õppimise üks aluseid.

Krista Hütsi ja Tiia Must, klubi eestvedajad Võru Okasroosikese lasteaiast

Seotud postitused

Mõtted inspireerivast päevast

Mõtted inspireerivast päevast

On õnn omada kolleege, kes veavad ja aktiivselt toimetavad Eesti Reggio Emilia ühingus. Sel moel õnnestub ka ühinguga veel mitteliitunutel toimuvaga kursis olla ja Inspiratsioonipäevale kohale tulla. Tõele au andes, pole kiiretel tööpäevadel ei aega ega mahti...

read more
Ilmunud on Reggio õpetajate kogemuslugude kogumik

Ilmunud on Reggio õpetajate kogemuslugude kogumik

Iga lugu kogumikus on sügavalt isiklik, näidates, kuidas õpetajad on oma professionaalses arengus lastest inspiratsiooni leidnud. Need lood kinnitavad, et aeg, mis veedetud lastega, ei ole ainult õpetlik neile, vaid ka nende õpetajatele, aidates mõista laste mõttemaailmu ja tugevdades usku lapsepõlve imedesse.

read more
Tassi täitmine Tartu Ristikheina lasteaias

Tassi täitmine Tartu Ristikheina lasteaias

20. märtsi õhtul ootas ühingu liikmeid külla Tartu Ristikheina lasteaia tegus naiskond. Toimus selle õppeaasta kolmas kohtumine sarjast “Tule meile külla”, seekordseks teemaks oli “Mis täidab õpetaja tassi?”. Õhtu algas...

read more