Tassi täitmine Tartu Ristikheina lasteaias

04/02/2024

Autor: Tiia Must

20. märtsi õhtul ootas ühingu liikmeid külla Tartu Ristikheina lasteaia tegus naiskond. Toimus selle õppeaasta kolmas kohtumine sarjast “Tule meile külla”, seekordseks teemaks oli “Mis täidab õpetaja tassi?”.

Õhtu algas meeleolukalt: näitleja Ivar Lett täitis osalejate tassi luuletuste ja tarkuseteradega. Meelde jäi mõte, et aeg-ajalt tuleb ka endast puhata ehk siis astuda välja tavategevustest ja ette võtta midagi uut ja põnevat.

Õpetajad Inna ja Kadi jagasid oma tassi täitmise hetki. Tundub, et lasteaedniku tassi täitjad  on eelkõige uudishimulikud, vaimukad lapsed ning toetavad ja heatahtlikud töökaaslased. Õpetaja Inna jagas lastega koos kogetud rõõmuhetki nt kuidas jänesekõrvad peas lastega koos bussis jänest sõita.

Õpetaja Kadi vaimustus laste ideedest, kui põnevaks ja mitmekesiseks võib osutuda Kunksmoori teema käsitlemine.

Ideid tekitav oli ka ringkäik vastrenoveeritud Ristikheina lasteaia majas. Rühmaruumides ringi käies tekkis tunne, et lapsed on siit just-just lahkunud aga homme tulevad nad oma põnevate tegevuste juurde tagasi.

Omamoodi kogemus oli ka Vaprusehelmeste valmistamine. Nimelt kutsus Helmehaldjas meid head tegema, valmistama helmeid krooniliste haigustega laste ravi toetamiseks.

Sellisest heategevuslikust võimalusest kuulsin esmakordselt. Tekkis eriline tunne, et sain lihtsa, aga huvitava tegevuse kaudu krooniliste haigustega lapsi toetada. Kellel huvi asja kohta täpsemalt uurida, leiab lisalugemist veebiaadressilt www.vaprusehelmed.ee.

Kokkusaamise eest suur tänu Ristikheina lasteaia direktorile Kadi Kutsarile, kes oma naiskonnaga täitis osalejate tassid koduse õhkkonna, hoolimise ja headusega.

Maikuus ootame kõiki Eesti Reggio Emilia Ühingu liikmeid inspiratsioonipäevale Tartusse Haridusteaduste instituuti.

                                                            

 

Seotud postitused

Ilmunud on Reggio õpetajate kogemuslugude kogumik

Ilmunud on Reggio õpetajate kogemuslugude kogumik

Iga lugu kogumikus on sügavalt isiklik, näidates, kuidas õpetajad on oma professionaalses arengus lastest inspiratsiooni leidnud. Need lood kinnitavad, et aeg, mis veedetud lastega, ei ole ainult õpetlik neile, vaid ka nende õpetajatele, aidates mõista laste mõttemaailmu ja tugevdades usku lapsepõlve imedesse.

read more
Inspireeriv kohtumine Nurmepesa lasteaias

Inspireeriv kohtumine Nurmepesa lasteaias

18. jaanuari õhtul kogunes Ülenurme lasteaeda Nurmepesa 20 Reggio ühingu liiget. Juba uksel tervitasid tulijaid säravad lasteaia direktor Mari Sults ja õppejuht Evelin Sarapuu. Möödunud aasta lõpus sai 10. aastat, kui esmakordselt saadi kokku Reggio klubina. Selle...

read more